Полікарбонат – це промисловий різновид термопласту на базі бісфенолу А. Щоб надати матеріалу покращені технічні та експлуатаційні властивості, до складу додають різні присадки, наприклад, УФ-стабілізатори для підвищення стійкості до дії сонячного світла. Монолітний профільований полікарбонат отримують шляхом екструзії із застосуванням високих температур. Готовий лист має однорідний склад, без порожнеч і тріщин, що надає йому особливої міцності та стійкості до механічних впливів. Однією з головних переваг матеріалу є доступна ціна, що робить його особливо популярним у сфері приватного будівництва. Його використовують як покриття для дахів, навісів, огорож, пристрої оранжерей, теплиць і т.д.
Характеристики хвилястого полікарбонату
Профільований полікарбонат виконується у вигляді листів із хвилеподібним рельєфом, що нагадує шифер. При цьому умовно можна виділити два основні профілі – хвиля та трапеція. Вони можуть бути великими, дрібними, суцільними або такими, що чергуються з рівними ділянками. Габарити виробів також можуть відрізнятися, довжина – від 1,5 метрів вище, ширина – від 480 мм, товщина становить 0,8 – 15 мм.
Безперечна перевага профільованого полікарбонату – широка кольорова гама. Це як нейтральні відтінки – білий, сірий, коричневий, так і яскраві, насичені тони – жовтий, синій, блакитний, червоний, зелений, фіолетовий. Така різноманітність дозволяє створювати оригінальні конструкції, які впишуться у будь-який екстер’єр. При цьому вироби можуть значно відрізнятися за такими показниками, як ступінь прозорості та пропускна здатність. У першому випадку йдеться про зовнішній вигляд – від зовсім прозорого до матового, у другому – про світловідбиваючу здатність. Спеціальне покриття забезпечує відбиття від 60 до 90% ультрафіолетових променів.
Фізико-механічні властивості полікарбонату відрізняються добрими показниками. У середньому його щільність становить 1.2 г/см3, при цьому матеріал має міцні молекулярні зв’язки, що забезпечують його еластичність і гнучкість, ось чому він так добре піддається згинанню. Міцність при розриві становить близько 60 МПа. Полікарбонат може винести нагрівання до 120°С без ризику деформації, а також мінусові температури до -40°С.
Переваги та недоліки хвилястого полікарбонату
Зрозуміло, за рядом критеріїв пластмаси поступаються металу, дереву чи кераміці. Але є у них і плюси, особливо це стосується полікарбонату, який вдало поєднує багато переваг натуральних матеріалів. До основних переваг монолітного профільованого полікарбонату можна віднести:
- естетичність;
- механічну міцність;
- стійкість до впливу агресивних хімічних сполук та ультрафіолету;
- Тепло-і шумоізоляцію;
- мала вага (в середньому це 2 кг/м2);
- Простий монтаж / демонтаж;
- Легкість догляду за виробами, так як полікарбонат можна мити, і він не є середовищем розмноження плісняви або грибка;
- Довгий термін експлуатації (зазвичай це 25-30 років).
Мінуси матеріалу обумовлені його синтетичним походженням. Полікарбонат хоч і не підтримує горіння, але швидко плавиться та деформується. До того ж його поверхня схильна до утворення подряпин та сколів, тому роботи з листами вимагають певної обережності.
Застосування хвилястого полікарбонату
Досить складно перерахувати всі сфери застосування монолітного хвилястого полікарбонату в силу їх численності. Але можна виділити кілька видів будівельних та дизайнерських робіт, при яких він створює хорошу альтернативу дорожчим матеріалам:
- створення захисних конструкцій та огорож;
- влаштування альтанок, навісів, теплиць, парників та оранжерей;
- покриття покрівлі;
- заміна стандартного скління;
- формування оригінальних фасадів та екстер’єрів;
- зонування та декорування території.
Купуючи монолітний профільований полікарбонат у нашому магазині, ви отримуєте якісний та довговічний матеріал, який прослужить довгі роки. Зателефонуйте або напишіть нам, і наші консультанти дадуть відповіді на запитання, розкажуть про акції та допоможуть підібрати оптимальний варіант виробів під конкретні потреби.