Полікарбонат ділять на 2 види: стільниковий і монолітний. Відмінності між ними – значні: і за ціною, і за характеристиками. Тому при виборі матеріалу треба розуміти відмінності.
Полікарбонат складається з декількох (від 2 до 5-6) тонких шарів, які скріплені перегородками. Утворені отвори (між 2 листами і 2 перегородками) за формою можуть бути прямокутними, квадратними або трикутними, і мати різні розміри. Ці порожнини – порожні, в них міститься повітря.
Саме через форми (отворів усередині листа) цей матеріал і називають стільниковим, або пористих. А монолітний полікарбонат – це суцільний товстий лист.
У порівнянні з монолітним, пористий матеріал має такі переваги:
- Менше важить (а значить – створює менше навантаження, для його монтажу потрібен менш важкий і дорогий каркас, його легше перевозити і монтувати).
- Ціна стільникового листа – нижче, ніж монолітного (оскільки матеріалу на виробництво витрачається менше).
- Світло краще проходить через стільниковий лист (оскільки менше товщина матеріалу). Однак за рахунок декількох шарів світло сильніше розсіюється (через лист може проходити до 80-88% світла). В результаті за листом з пористого матеріалу можна розгледіти тільки смутні обриси предметів або людини, але деталі – будуть непомітні. Це актуально, якщо хочеться створити не глуху перегородку, але все-таки зберегти приватність (наприклад – при будівництві забору).
- Тепло легше утримується всередині (якщо мова йде про якусь закриту конструкцію, яку треба опалювати – в першу чергу це теплиця). Це досягається за рахунок осередків з повітрям.
За рахунок таких відмінностей виходить, що оба матеріала підходять для будівництва теплиць із стільникового або монолітного полікарбонату.
Де і для чого застосовується?
Найчастіше стільниковий полікарбонат купують для:
- скління веранд, зимових садів, лоджій, альтанок, терас, зон відпочинку;
- будівництва парканів, перегородок всередині території;
- створення антивандальних дверей, вікон, воріт;
- створення акустичних екранів;
- пристрої світлових люків, якщо скло з якоїсь причини не підходить;
- створення рекламних панелей, вивісок;
- будівництва теплиць;
Його ж можна застосовувати і для невеликих конструкцій – на зразок навісів, козирків, огорож.
Листи полікарбонату можуть мати різний колір – від прозорого (безбарвного) до синього, жовтого, зеленого, оранжевого, коричневого, червоного, бронзового, сірого. Завдяки цьому можна підбирати потрібний відтінок, який буде вписуватися в обстановку.
Де купити полікарбонат в Україні?
Купити стільниковий, монолітний, гафрований та ін полікарбонат в Україні можна в компанії Polycarbonate.
В каталозі є листи з різною формою осередків, різною товщиною листа і різних відтінків. Ви можете придбати як листовий матеріал, так і вироби з нього. Доставку замовлень роблять по всій території України – як до великих міст, так і в невеликі населені пункти.