Коли полікарбонатні листи використовуються для створення будь-яких конструкцій (від простих перегородок до теплиць) – вони кріпляться на каркас. Для облаштування каркаса використовується спеціальні профілі.
Щоб споруда з полікарбонату простояла довго – треба правильно підібрати профіль, на який будуть кріпитися листи.
Яким буває профіль для полікарбонату за матеріалом?
За матеріалом такі вироби бувають металевими (алюмінієвими) і полікарбонатними.
На практиці відмінності між ними дуже маленькі: за властивостями і характеристиками така продукція схожа. І алюміній, і полікарбонат – стійкі до вологи, мають невелику вагу, легко обробляються, витримують ультрафіолет (сонячні промені).
З алюмінію зазвичай роблять торцеві і сполучні профілю, з полікарбонату – асортимент виробів більш великий. Ще одна відмінність полягає в кольорі – у алюмінію він тільки один – і в тому, що метал не пропускає світло.
Полікарбонатний каркас може робитися в колір аркушів – то є така конструкція буде виглядати однотонної. Алюмінієвий – відрізняється за кольором від листів полікарбонату. Це не критично, але якщо треба зробити якусь конструкцію, яка повинна виглядати красиво – краще використовувати полікарбонатний каркас в колір листа.
Яким буває профіль для полікарбонату за формою перетину (призначенням)?
За місцем застосування і призначенням профілі діляться на кілька видів – окремі для різних частин конструкції.
Алюмінієві профілі бувають:
- Сполучні. Універсальний каркасний елемент, використовується і для монолітних, і для стільникових листів полікарбонату. Поєднує листа, що встановлюються поруч.
- Торцеві. Використовуються для «закриття» торців – для більш естетичного зовнішнього вигляду.
Полікарбонатні профілі бувають:
- Торцеві (U-образні). Використовуються як заглушка – для закриття торців (для краси і для захисту, щоб торці НЕ сколювалися, що не обтиралися, або щоб про них не поранився людина).
- Сполучні нероз’ємні (H-образні). Самий часто використовуваний елемент каркаса – з’єднує 2 листи, що стоять поруч.
- HCP-образні. Підвид попереднього виду, але тільки відділений.
- Конькові. Застосовуються на стику листів даху, якщо стик виконується під тупим кутом.
- Кутові. Використовуються для з’єднання 2 аркушів під прямим кутом.
- Пристінні. Кріплять лист полікарбонату до стіни. Використовуються для прикриття торців, які спрямовані в бік стіни.
Для створення конструкцій різної форми – підбираються відповідні профілі. Наприклад, для теплиці – знадобляться коньковие, кутові, пристінні і сполучні елементи. А для простого огорожі – потрібні тільки торцеві.
Де можна купити профіль для полікарбонату в Україні?
Купити профіль для полікарбонату в Україні можна через київську компанію Polycarbonate. В каталозі є алюмінієві і полікарбонатні вироби всіх потрібних видів. Так ви можете в одному місці замовити повний комплект профілів для вашої споруди.
Якщо ви не можете визначитися з видом профілю, або з кількістю (або метражем) виробів – зв’яжіться з консультантом, і вам допоможуть зробити точний розрахунок.
Крім профілів тут же можна замовити і листовий полікарбонат (стільниковий або монолітний), і готові конструкції з нього.