Багато власників дачних ділянок на додаток до городу (або взагалі замість нього) ставлять теплиці. Такі споруди дозволяють більш продуктивно займатися вирощуванням овочів і квітів.
Серед існуючих різновидів варто виділити теплиці з полікарбонату.
Як влаштована теплиця з полікарбонату: загальний опис
Полікарбонат – один з різновидів пластика, тільки прозора, і має стільникову структуру (всередині сот – повітря, завдяки чому тепло краще утримується всередині). Існує ще монолітний полікарбонат, але для тепличного господарства він підходить гірше (оскільки сот з духами всередині немає, і тепло буде гірше утримуватися всередині).
Цим матеріалом обшивається металевий каркас теплиці. Зазвичай каркас роблять з квадратного або прямокутного сталевого профілю товщиною в кілька міліметрів – цього достатньо, щоб споруда вийшла надійною, витримувала вітер. Вся ця конструкція встановлюється на фундамент (підійде найпростіший, навіть саморобний, на кшталт вкопаних в землю шин, заповнених бетоном).
У полікарбонатною теплиці встановлюються двері, можуть робитися вікна (ручні або з підключається автоматикою).
Переваги теплиці з полікарбонату
На відміну від скляних і поліетиленових, такі споруди вигідніше відрізняються такими нюансами:
- Полікарбонат більш легкий в обробці, ніж скло. Його легко різати електролобзиком, легко склеювати. Завдяки цьому легше і дешевше будувати теплиці потрібної форми і розміру (особливо якщо потрібна якась нестандартна форма).
Зібрати теплицю з полікарбонату зможе і 1 людина, навіть якщо у нього немає досвіду в будівництві. Для збірки не потрібна спецтехніка і інструмент: каркас і листи з’єднуються кріпленнями. З інструментів – знадобиться лише шуруповерт (можна обійтися і викруткою, але вручну закручувати кілька сотень кріплень доведеться занадто довго).
Арочні теплиці (а найчастіше робиться саме такий варіант) не затримують воду і сніг – опади самі стікають по боках.
Матеріал може бути різного кольору, не тільки прозорим.
При необхідності готову теплицю можна збільшити.
Якихось великих недоліків такі конструкції не мають. Головне – дотримуватися обережності при монтажі (якщо ви зібралися збирати будівництво самостійно). Проблеми можуть виникнути через неакуратне кріплення обшивки до каркасу (матеріал може тріснути, і через тріщини збільшиться тепловіддача).
Де можна купити теплицю з полікарбонату в Україні?
Якщо ви вирішили вирощувати щось на ділянці, найпростіше купити готову теплицю з полікарбонату, ніж розраховувати і збирати її самостійно. Збирання обійдеться трохи дешевше, але вимагає серйозних знань в проектуванні (щоб правильно розрахувати точки кріплення, товщину профілю, пристрій каркаса – щоб споруда вийшла міцною і стійкою).
В Україні (Києві) виробництвом готових парників і теплиць з полікарбонату займається компанія Polycarbonate. Ви можете вибрати конструкцію різної форми і розміру, з різною товщиною каркасних профілів. Для каркаса використовується квадратний сталевий профіль з порошковим забарвленням.
Готовий комплект можуть доставити в будь-яке місто України. У нього входять всі деталі, необхідні для монтажу (листи, каркас, дверні та кватиркові петлі, ручки, саморізи, шайби, ущільнювачі, і докладна інструкція). Якщо ваша ділянка знаходиться в Києві – компанія може виконати і складання.