Щоб виріб або споруда з полікарбонату прослужили довго і не вимагали ремонту – треба вибирати підходяще кріплення і правильно його використовувати. Одним з варіантів з’єднання полікарбонатного листа і каркаса є термошайба для полікарбонату.
Що таке термошайба для полікарбонату, і навіщо вона потрібна?
Термошайба – вид кріплення, що складається з:
- ніжки з різьбою (зазвичай довжиною до 16 мм, але бувають і довші);
- ущільнювача (зазвичай це поліуретан, що не дає волозі проникати всередину отвору);
- верхньої заглушки, або «капелюшки» (прикриває ніжку і додатково не дає волозі і пилу проникнути в отвір).
В експлуатації таке кріплення – довговічніше і надійне, ніж «звичайний» саморіз або болт. Воно міцніше зміцнює полікарбонатний лист до каркаса (за рахунок ущільнювача), і не дає волозі, пилу і вітру проникати всередину (особливо це актуально для теплиць).
Крім полікарбонату Термошайби можна використовувати для кріплення металевих, дерев’яних та пластикових виробів.
Якими бувають Термошайби для полікарбонату?
Головна відмінність Термошайба – матеріал, з якого вони виконані. Це може бути:
- Нержавіюча сталь. Найдорожчий, але і самий довговічний і надійний варіант. Зазвичай сталеві
- Термошайби ставляться в конструкціях великої площі, з великою кількістю кріплень, або якщо місцевість відкрита, і клімат вітряний.
- Поліпропілен. Термін придатності зазвичай обмежений 3-5 роками – тобто такі шайби підходять для тимчасових конструкцій. Зате такі кріплення коштують дешево, і можуть випускатися в різних кольорах.
- Полікарбонат. Наймасовіший і вдалий варіант з усіх існуючих. Може служити до 15-20 років, дешево коштує (порівняно зі сталевими шайбами), може виконуватися в колір листа (візуально таке кріплення буде помітно тільки з декількох кроків, і то якщо придивлятися).
Для «звичайного» будівництва (якщо вам не треба щось робити з полікарбонату в місцевості з сильними вітрами) – найкраще брати полікарбонатні Термошайби.
Правила кріплення полікарбонату Термошайба
Для кріплення в листі полікарбонату і каркасі спочатку свердлиться отвір. Для цього вибирайте гостре свердло з центральною фіксацією – щоб воно не зсковзувало і не дряпало лист. Свердлити отвір треба під прямим кутом – інакше «капелюшок» не стане рівно, може зім’яти лист, або просто залишиться щілина, в яку буде проникати вода.
У просвердлений отвір термошайба вкручується до упору, але без зусилля в кінці – інакше можна продавити лист (якщо це стільниковий полікарбонат).
Де купити шайби для полікарбонату в Україні?
Якщо ви зібралися щось будувати з полікарбонату, і в якості кріплення вирішили використовувати саме Термошайба – заздалегідь розрахуйте, скільки кріплень вам знадобиться. Кількість обов’язково беріть з запасом в 5-15% (тому що при роботі частина шайб можуть зіпсуватися чи загубитися). При розрахунку враховуйте товщину листа (чим товще лист – тим він важче, і тим більше точок кріплення знадобиться).
Купити Термошайби в Україні можна у компанії Polycarbonate. В асортименті – вироби з різним кольором капелюшків (включаючи прозорі). Завдяки цьому ви можете підібрати кріплення під будь-який колір конструкції, і воно не буде виділятися візуально. Замовлення доставляються по всій Україні.