Полікарбонат є полімерним матеріалом, який широко використовується для виготовлення та виробництва різних конструкцій. Полімер випускається в листах і розрізається на необхідні розміри, після чого відбувається складання та монтаж виробів із термопласту. Полікарбонат стане чудовою заміною дорожчим будівельним ресурсам. Він нічим не поступається важким і тендітним склом. У нашому асортименті представлений широкий вибір полікарбонату, серед якого ви точно підберете для себе необхідний вигляд.

Різні види полікарбонату різняться між собою за структурою та характеристиками. Для шиферу краще використовувати гофрований полікарбонат – пояснюємо чому:

 • Монолітний полімер. Є цілим листом. Такий полікарбонат дуже нагадує скло – зазвичай він повністю прозорий. Цей матеріал часто замінює дорогі скляні поверхні, оскільки він довговічний, доступний і легкий, але і менш гнучкий, ніж гофрований та стільниковий полімер.
 • Стільниковий полікарбонат. Цей вид полімерного пластику має особливу структуру, що складається з поперечних поздовжніх перегородок, заповнених повітрям. Ці елементи з'єднують два шари матеріалу, утворюючи міцний та цілісний полімерний лист. Завдяки осередкам з повітрям стільниковий полімер відмінно зберігає тепло і має гарні звукоізоляційні властивості. Цей полікарбонат може трохи гнутися у процесі монтажу.
 • Гофрований термопласт. Профільований полікарбонат - це різновид перетвореного полімеру, який спочатку був стільниковим або монолітним. Форма перерізу листів може відрізнятись. Головна особливість гофрованого матеріалу – наявність ребер жорсткостей (гранів), що надають готовому виробу підвищеної міцності, гнучкості та зносостійкості. Хвильовий полікарбонат має деяку пластичність, що дозволяє легко його встановити та змонтувати.

Різні види полімерного пластику використовуються в наступних сферах: будівництво, ремонт, дизайн, сільське господарство. З нього виготовляють міцні та довговічні теплиці, оранжереї, альтанки, веранди, душові кабіни. Крім шиферу, з полікарбонату роблять також міжкімнатні та офісні перегородки, паркани, автомобільні навіси. На відміну від інших видів матеріалів, термопластик не гниє, не розбивається на уламки та не псується від впливу атмосферних опадів. Легка вага та доступна вартість полікарбонату значно полегшують його перевезення та дозволяють набувати матеріал у потрібному обсязі. Існує високоякісний полімер із європейської сировини із захисним покриттям від УФ-випромінювання – ви можете придбати його в нашій компанії.

Чому шифер із полікарбонату – це найкраще рішення

Поликарбонат сотовый
Мал.1 Полікарбонат стільниковий

З полікарбонату виходить естетично привабливий напівпрозорий шифер – це залежить від вибраного відтінку. Полікарбонат буває повністю прозорим та кольоровим. Найбільш затребувані кольори полімерного покриття: коричневий, жовтий, синій, зелений, червоний. Полімерний шифер відмінно впишеться в будь-яку обстановку і доречно виглядатиме як на дачній ділянці, так і в міській місцевості. З профільованого полікарбонату також роблять покрівельні покриття – це один із найбільш затребуваних та максимально відповідних матеріалів.

Переваги полімерного матеріалу для виготовлення шиферу:

 • Сучасний стиль та привабливість. Конструкції з полікарбонату виглядають сучасно та оригінально. Листи термопласту не створюють візуального навантаження простору. Можна вибрати глянсову або матову поверхню полімерного покриття та створити конструкцію у своєму неповторному стилі.
 • Світлопроникність. Завдяки оптимальній прозорості полікарбонат добре пропускає сонячне світло. Однак, якщо зробити шифер з полімерних листів темного відтінку, конструкція не буде повністю прозорою.
 • Простий монтаж. Вироби з полікарбонату дуже легко збирати та встановлювати. Потрібна мінімальна кількість професійних інструментів та деякий досвід у збиранні будівельних матеріалів.
 • Довговічність. Шифер із термопласту – це впевнена гарантія тривалої експлуатації. При правильному обігу та мінімальному догляді полікарбонат служить понад 15-25 років. Це зносостійкий матеріал, стійкий до помірної фізичної дії. На відміну від скла, полімер міцніший за скло в 100 разів, його складно розбити - може піти тріщина, яку іноді можна усунути без повної заміни всього покриття.
 • Екологічність та безпека. Полікарбонат небезпечний для життєдіяльності людини, рослин та тварин. Він стійкий до займання – при дії полум'я термопластик плавиться, але не горить. При цьому не виділяється шкідливих хімічних випарів.
 • Безліч колірних рішень. Можна створити неповторний та стильний дизайн шиферу із прозорого або кольорового гофрованого полікарбонату. Також є можливість зробити конструкцію з хвильового однотонного полімеру або комбінувати відразу кілька відтінків – політ фантазії не обмежений.
 • Можна зібрати шифер потрібного розміру. Полікарбонат випускається у листах різної товщини та висоти. З таких матеріалів збирають вироби з будь-якими габаритами та параметрами.

Умови експлуатації та догляду

Шифер из поликарбоната
Мал.2 Догляд за полікарбонатом

Шифер із профільованого полікарбонату не потребує складного щоденного догляду. Необов'язково щодня перевіряти конструкцію щодо забруднень. Достатньо дотримуватися нескладних правил догляду за конструкціями з полімерних листів. Багато залежить від якості складання – неправильно зібрана конструкція може мати зайві порожнечі, щілини та непотрібні отвори, в яких накопичуватиметься вода та бруд. Необхідно виключити цей момент і звернути особливу увагу на спосіб кріплення та вибір відповідної фурнітури.

 • Полікарбонат потрібно правильно та регулярно очищати. Влітку на шифері може залишатися пил та розводи від крапель дощу, взимку – наледь та сніг. Все це необхідно вчасно зчищати з полімерної поверхні. Бажано прибирати зайве сміття, яке застрягло - листя і гілки з місць з'єднання конструкції.
 • Не допускати накопичення конденсату. Полікарбонат хоч і не схильний до корозії, але все ж таки слід уникати довгої взаємодії вологи в місцях кріплення.
 • Уникати зіткнення полімерної поверхні із гострими предметами. Термопласт не можна мити жорсткою щіткою та використовувати для очищення металевий інвентар. Шифер із полікарбонату необхідно очищати м'якою чистою ганчіркою або серветкою.
 • Не використовувати абразивні миючі засоби та агресивну хімію для очищення шиферу. Підійде звичайний мильний розчин. Якщо ви використовуєте інші м'які засоби, необхідно переконатися, що вони повністю розчинилися в теплій воді.

Як правильно зібрати та встановити полімерний шифер

правильный монтаж конструкций
Мал.3 Комплектуюче для полікарбонату

Шифер із полікарбонату досить легко збирається. Хвильовий матеріал досить гнучкий і водночас міцний – ребра жорсткості дозволяють без проблем з'єднувати листи між собою, надаючи конструкції потрібну форму. Профільований полікарбонат може мати різну форму перерізу і тому зовнішній вигляд, як і особливості установки можуть відрізнятися між собою: дрібна і велика хвиля, трапеція. Гофрований термопласт реалізується в листах довжиною 2м та 3м – це зручно та практично, а на замовлення на заводі навіть нестандартних розмірів. Такий матеріал легко переносить монтаж та кріплення. Пам'ятайте: у процесі складання та встановлення шиферу важливо "поєднувати" малюнок і з'єднувати хвильовий візерунок таким чином, щоб рельєф продовжувався єдиною лінією.

 • Виготовлення обрешітки або каркасу. Особливості залежить від виду конструкції, яку ви хочете спорудити. Для даху можна використовувати дерев'яний брус. Перед початком робіт необхідно обробити деревину антисептиком, щоб унеможливити зараження – натуральне дерево дуже сприйнятливе до шкідливих бактерій, які можуть викликати процес гниття.
 • Визначення рівня навантаження покриття. Від цих факторів залежатиме призначення та експлуатація шиферу. Правильно розраховане навантаження продовжує термін служби полімерного покриття. Необхідно враховувати товщину полікарбонату.
 • Створення проектної схеми. Технічна сторона проекту – важлива складова успішного процесу встановлення.
 • Кріплення за допомогою відповідної фурнітури. Поєднуючи між собою листи гофрованого полікарбонату, слід пам'ятати важливе правило: відступ від краю полімерного матеріалу 50 мм. Так ви зможете надійно закріпити конструкцію та уникнути пошкодження готового шиферу. Як кріплення використовуються гвинти, термошайби та спеціальні інструменти – шуруповерт з відповідними насадками, болгарка, гострий канцелярський ніж та гайковий ключ. Не можна використовувати молоток і звичайні цвяхи - це правильний шлях до поломки і подальшого псування полімерного матеріалу. Читайте детальніше – як підібрати комплектуючі для полікарбонату.

Де придбати полікарбонат для шиферу

У нашій компанії ви завжди можете замовити якісний полікарбонат з європейської сировини, виготовлений за сучасними технологіями – привеземо його на потрібну адресу з доставкою за короткий термін. Ми більше 14 років на ринку будівельних матеріалів надаємо широкий асортимент полімерної продукції, що відрізняється довговічністю та підвищеною міцністю. З нашого полікарбонату легко зробити шифер, теплицю, навіс та інші види конструкцій. Надаємо збільшений термін гарантії (15 років) на полікарбонат та сертифікований товар. Також наші досвідчені фахівці допоможуть зі збиранням та встановленням: це дуже прискорює процес монтажу полімерних матеріалів. Постійні клієнти нашої компанії вже оцінили високу якість продукції та сервісу – просто зв'яжіться з менеджером компанії, і ви переконаєтесь у плюсах нашої співпраці.